Advent a Vánoce

Účelem programů v adventním období je nabídnout žákům a pedagogům předvánoční zastavení a setkání s vánočním biblickým příběhem "očima" jeho aktérů. Žáci mohou obdivovat krásu betlémů a výzdobu kostelů, naslouchat hudbě a přemýšlet o původu a smyslu různých adventních a vánočních tradic. Programy je vhodné realizovat i začátkem nového roku v souvislosti s tříkrálovým svátkem a celostátní charitativní sbírkou.

Programy se mohou uskutečnit ve školách nebo v sále Pedagogického centra  v Jindřišské ulici, u sv. Ignáce na Karlově náměstí či ve třídě školy, nebo ve vybraných pražských kostelech. 

Programy jsou členěny podle místa konání a řazeny podle věku žáků.  

Aktuální letáky s anotacemi jednotlivých programů k tisku budou k dispozici na podzim 2019.

Každý program má svoji ikonku. Po jejím prokliknutí se otevře stránka s podrobnými informacemi o programu, kde jsou i praktické pokyny pro učitele, kteří si program objednají. Pokud odkaz nefunguje, můžete si program přesto objednat. Prosíme o nahlášení chyby prostřednictvím formuláře na konci stránky.

Programy poskytujeme zdarma. Výjimkou jsou programy v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha od 9 hod. a programy ve Vyšehradské bazilice sv. Petra a Pavla.

Přihlašovací formuláře - pro rok 2019 se připravují:

Programy ve školách nebo v sále centra

Programy se konají ve škole nebo je možné přijet do jednoho ze sálů, které používáme: v Jindřišské 30 nebo na Karlově náměstí u kostela sv. Ignáce. Programu v sálech se může účastnit v jednom čase jedna třída žáků. Pro mimopražské školy realizujeme programy ve školách nebo na jiných domluvených místech.

Dále je ke každému názvu programu přiřazena jedna ikonka, která obsahuje název programu a v levém horním rohu cílovou skupinu (čísla odkazují na ročník) a délku programu v minutách. Pokud je uveden časový interval, týká se druhé číslo programu v sále. Programy jsou řazeny v řadách podle stoupajícího věku cílové skupiny žáků. 

Programy v kostelech

Programy se konají ve vybraných pražských kostelech. Programy, které nemají na ikonce obrázek kostela, lze uskutečnit v kterémkoliv kostele, kde se nachází socha nebo oltář sv. Barbory respektive vánoční betlém (programy s ikonkami ve druhé řadě). Obvykle nabízíme program o sv. Barboře v kostele sv. Jindřicha a Kunhuty v Praze 1 a ostatní programy v kostele sv. Ignáce na Karlově náměstí, ve vyšehradské bazilice sv. Petra a Pavla a v kostele Panny Marie Andělské na Loretánském náměstí.