AKTUÁLNÍ NABÍDKA

Od února 2020 je možné objednávat nově vytvořené i stávající programy zejména z níže uvedených tematických okruhů a z celoroční nabídky: 

  • V sekci ŽIVOTNÍ STYL nabízíme nové programy inspirované smyslem tzv. postní doby. Té předchází masopustní období vrcholící tzv. Masopustním úterým (letos 25. 2.), tj. dnem před Popeleční středou. Masopustní masky mj. symbolizovaly "masky", které jsme si během roku vytvořili a s nimiž jednáme s druhými lidmi. Postní doba je obdobím obnovy vztahů založených na upřímnosti a vzájemné laskavosti. Pomozme žákům si pomocí prožitkových programů své "masky" rozpoznat a udělat krok k vlastní obnově. 
  • Do sekce VÝZNAMNÉ OSOBNOSTI jsme připravili tři nové programy (které najdete i v sekci Životní styl). Vycházejí z životního příběhu osobností, jejichž výročí si v tomto roce připomínáme. Jedná se o tyto programy:

410 let od narození 
Karla Škréty

75. výročí smrti
v koncentračním táboře

130 let od narození 
Karla Čapka

  • v sekci PÍSEMNÉ A UMĚLECKÉ PAMÁTKY uvádíme programy, kterými se připojujeme ke slavení Roku Bible 2020 na počest 1600. výročí smrti sv. Jeronýma, autora prvního latinského překladu Bible

VELIKONOCE 2020

Z bohaté nabídky programů s velikonoční tématikou si můžete objednávat programy nejlépe na období od 9. března do 8. dubna 2020

Objednávkové formuláře:


Rádi Vám poradíme s výběrem programu, přizpůsobíme program Vašim potřebám, nebo vytvoříme program "na míru".  Využijte ke komunikaci s námi rubriku KONTAKTY. 


CELOROČNÍ NABÍDKA PROGRAMŮ PRO ŠKOLY 

Všechny programy nabízené naším centrem, jsou uspořádány do 12 sekcí na stránce PROGRAMY PRO ŠKOLY, abyste si mohli vybrat podle tématu. 

Pokud máte zájem o program v některém z konkrétních kostelů, navštivte sekci O kostelech, kde je vytvořen přehled programů o vlastním kostele, nebo tematické programy pro jednotlivé kostely.

Přihlašovací formulář je pro všechny sekce společný: 


DALŠÍ VZDĚLÁVÁNÍ PEDAGOGICKÝCH PRACOVNÍKŮ

 Podrobnosti k nabídce, vypsané termíny a přihlašovací formuláře najdete na stránce DVPP a semináře.


Termíny seminářů:

(1) Textilní a přírodní materiály při výchově k hodnotám - odpolední seminář Po 9.3.; 16:00 - 19:30 hod.

... je určen pro seznámení s možnostmi a principy pedagogické práce s přírodními a textilními materiály při výchově k hodnotám (první seznámení s metodami pedagogiky podle Franze Ketta); 

(2) Tvorba projektů hodnotové výchovy s užitím přírodnin a symbolů - sem. o 2 částech v Po 4.5. a  18.5.; vždy v 16:00 - 19:30 h.

... je určen pro všechny, kdo se již seznámili s principy prožitkových metod podle Fr. Ketta a chtějí tvořit vlastní programy pro děti; 

(3) Tvořivé spolu-vyprávění příběhů - seminář o dvou částech ve dnech Út 2.6. a Po 15.6.; vždy v 16:00 - 19:30 hod.  

... je určen pro všechny, kdo se již seznámili s principy prožitkových metod podle Franze Ketta a chtějí pomocí nich živě vyprávět příběhy, legendy nebo pohádky.