Seminář o videohrách

Tento seminář je otevřený pro pedagogy, rodiče a jiné zájemce

Smyslem tohoto semináře je představit účastníkům svět videoher. Nejedná se o historickou přednášku, ale o konkrétní, cílený program, který má za cíl co nejjednoznačněji a nejjednodušeji vysvětlit co jsou videohry, proč je lidé hrají a jaká jsou s nimi spojená pozitiva a negativa. Program je vhodný pro všechny, jak pro laiky, kteří s touto tématikou nemají absolutně žádné zkušenosti, tak i pro ty, kdo se o tuto tématiku zajímají a rádi by se dozvěděli více.

Cíl semináře: zbořit klasické mýty spojené s videohrami a vyzdvihnout jejich pozitivní dopad; poukázat na to, že běžní lidé hledají problémy tam kde nejsou a naopak tam kde je nebezpečí největší je absolutně ignorují a riskují obrovské finanční problémy.

Dozvíte se: co jsou videohry, proč je lidé hrají, jaký mají dopad na naší kulturu, jestli jsou videohry umělecký druh, kde hledat pozitiva a negativa.

Program probíhá v našem centru v Jindřišské ulici nebo po domluvě i ve škole na cca 2 hodiny. Úvodní přednášku (1 hodinu) povede zkušený hráč mgr. Michal Ondra, na níž pak navazuje společná diskuse a prostor pro otázky a sdílení zkušeností.

TERMÍNY:

Lze dohodnout individuálně po domluvě

Přihlášky můžete posílat přes e-mail nebo telefonicky (sekce KONTAKT)

Seminář již proběhl třikrát